ZiNDAN FORUM
MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım) 311
ZiNDAN FORUM
MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım) 311
ZiNDAN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZiNDAN FORUM

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
rel="publisher"

MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım)

YazarMesaj
mklbyrk
Admin
Admin
mklbyrk

Erkek

MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım)   MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım) EmptyC.tesi Haz. 26, 2010 6:56 am

MAC x86 Kurulum Resimli Anlatım - Echo Phr*

S.A Arkadaşlar hemen anlatıma geçiyorum.

alltaki resimde görüldüğü gibi -v komutunu yazıyoruz ki bu açılışın darwin (unix) ekranında olmasını ve açılıştaki mesajları görmemizi sağlıyabilmesi için arkadaşlar ;

Resim 1 :

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Altta Gördüğünüz Ekranda StllRootDevice veyahutta başka bir hata almazsınız herşey yolundadır. bu sistem sizin bilgisayar’ınızı donanımsal ayarlarını config eder yani ayarlamasını uyumluluğunu inceler. 10 dakika civarında sürebilir bu işlem

Resim 2 :

Alttaki Resimde ise Dil seçimi mevcut arkadaşlar , türkçe paketini daha sonra Apple.com dan edinebilirsiniz..

Resim 3 :

# daha sonra karşımıza gelen ekran’a hiçbirşey’e dokunmadan Continue ye basarak devam ediyoruz.

# Gelen ekranda üstteki Lang. sekmesinden tekrar English seçerek Continue ye basarak devam ediyoruz..

# Gelen Ekranda ise Agree butonunun işaretliyoruz.

burada Lisans sözleşmelerini kabul etmemizi istiyo.

Alttaki Resimde ise ; DiskUtility’e giriş yaparak OS-X’in yükleneceği diski formatlamak zorundayız. yani ilk defa yüklüyor iseniz formatlamadan diskleri görmezsiniz

Resim 4 :

Alttaki resimde ise disk’i ikiye böldüm. , eğer tek disk istiyor iseniz ; erase seçip disk’i biçimlendirebilirsiniz. biçimlendirme yaparken MAC-OS Extented seçeneğine tıklıyoruz. (Eğer diskinizi göremiyor iseniz ya mainboard’unuz uyumsuz bir sata kontrollere sahip yada bazı anakartlarda ikinci sata kontrollerler bulunduğundandır. diskiniz bu kontrollere bağlı olmaktadır.)

# şimdi ise osx86 Yükleyeceğimiz Disk’i Seçiyoruz..

# Karşımıza gelen ekran’da Customize diye bir buton var ona tıklıyoruz.. , Önümüze gelen ekranda Print D. , Additional F. , Language T. kaldırıyoruz eğer bunu yapmaz iseniz kurulum biraz uzun sürecektir.. isteğe bağlıdır bu durum ; bilginize. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Phr.

biraz alt’a doğru ise sürüm’ün versiyonu Packages yazmaktadır.

örn : 10.4.8 Packages gibi ona tıklıyoruz ve sizin PC ayarlarına göre Intel mi AMD mi oradan seçiyoruz.. gelen Seçeneklerden INTEL.SSE3.semthex seçebilirsiniz benim ki ona göre uygun olduğu için ; diğeri ise Loginwindow dur. bunu seçmek zorunda değilsiniz. daha iyi grafik arabirimleri sağlar.. girişte hoşgeldiniz mesajları vs. bilirsiniz işte yahu [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

# Daha sonra ise Install Diyoruz , karşımıza ilk başta bir ekran gelicek ona " Skip " Diyiniz.

Checking your Installation DVD diye bir yazı çıkar.

daha sonra yükleme ekranı geliyor ve işlem devam ediyor. alttaki resim-->

Resim 5 :

alttaki resimde gördüğünüz gibi bilgisayar’ınızı yeniden başlatmanızı istiyo.

Resim 6 :

# gelen ekran’a ise Continue butonuna tıklayarak devam ediyoruz..

# tekrar gelen ekran’a Continue diyoruz..

# gelen ekranımızda ise bölgeyi seçiyoruz ,

Türkiye vs. yok amerikası , ingilteresi , dubai’si vs. gibi işte ya [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

# diğer gelen ayarladan klavyemizi , ülkeyi vs. seçiyoruz.

# Registration Information bölümü gelicek karşınızda

Resim 7 :

# daha sonra yeni bir kullanıcı oluşturuyosunuz ve done diyosunuz

SONUÇ :

Selametle..

(Alıntıdır)
http://bzmfrm.forumw.biz

MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows 7 Kurulum (Resimli Anlatım)
» Photoshop Cs2 Kurulum Resimli Anlatım
» Mac.OS.X.Tiger.10.4.6.X86 Türkçe Kurulum Anlatımı
» Windows Vista Kurulumu (Resimli Anlatım)
» DarkOrbit Klan Bilgileri(Resimli Anlatım)